Triukšmo dozimetras Scarlet ST-130 yra idealus įrankis, skirtas triukšmo matavimams darbo ir pramoninės higienos srityse atlikti ir yra unikalus sprendimas šioms reikmėms. Triukšmo dozimetras Scarlet ST-130 sukurtas taip, kad atitiktų OHSA, IEC ir ISO taisyklėse nustatytus standartinės dozės matavimo reikalavimus. Ilgalaikiam triukšmo poveikiui matuoti garso dozimetras ST-130 yra nedidelis, lengvas, be kabelio ir gali būti nešiojamas ant peties, kad sukeltų kuo mažiau nepatogumų.
Privalumai
- Atliksite OSHA ir IEC triukšmo kaupimosi tyrimus
- 6 integruotos standartinės dozės matavimo konfigūracijos: OSHA/ MSHA/DOD/ACGIH/ISO85/ISO90
- Duomenų kaupiklis iki 10 00 000 rodmenų
- Reguliuojamas kriterijaus lygis, keitimo kursas ir slenkstis
- Mėginių ėmimo trukmė nuo 1 s iki 2 val.
- Dozimetro režimas: įrašyti laiko žymą, % dozės, TWA8, LEP, 8h, Leq, SEL, LN%, SPLmax, SPLmin, PeakMAX
- Garso lygio matuoklio režimas: Leq, PeakMAX ir SEL
Taikymo sritys
- Aplinkos triukšmo vertinimas ir registravimas
- Profesinio triukšmo matavimas darbo vietose
- Triukšmo darbe taisyklių ir profesinio triukšmo poveikio rekomendacijų laikymasis
- Ilgalaikio triukšmo poveikio stebėjimas ir registravimas
- Triukšmo poveikio matavimai pavojingoje aplinkoje, pvz., naftos telkiniuose, naftos chemijos gamyklose ir požeminėse kasyklose
- Triukšmo poveikio matavimas pramogų ir muzikos pramonėje
Standartai
- IEC 61252-1993
- IEC 61672-1-2003
- ANSI S1, 25-1992
- ANSI S1, 4-1983
- ANSI S1, 43-1997
Dažniausiai užduodami klausimai
1 klausimas: Kas yra 1 klasės garso lygio matuoklis?
1 klasės garso lygio matuoklis – tai triukšmo matavimo prietaisas, atitinkantis IEC 61672-1:2002 (arba lygiaverčio standarto, pvz., BS EN 61672-1:2003) 1 klasės reikalavimus.
Šiame standarte nustatyti du veikimo lygiai – 1 ir 2 klasės, iš kurių 1 klasė yra tikslesnė. Standarte yra nustatyti veikimo kriterijai, kuriuos turi atitikti prietaisas, ir kiekvienam iš jų priskirta leistina paklaida. 1 klasės leistinosios nuokrypos yra griežtesnės nei 2 klasės. Pavyzdžiui, esant 1 kHz atskaitos dažniui, 1 klasės tolerancijos ribos yra +/- 1,9 dB, o 2 klasės – +/- 2,2 dB.
Paprastas garso lygio matuoklis, atitinkantis standartą, gali matuoti tik garso slėgį, o daug sudėtingesnis prietaisas gali matuoti garso slėgį, Leq ir maksimalų garso slėgį. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje taikomose triukšmo darbe taisyklėse reikalaujama matuoti bent LAeq ir LCPeak.
2 klausimas: Kokios klasės garso lygio matuoklio man reikia?
Ar jums reikia 1, ar 2 klasės garso lygio matuoklio, labai priklauso nuo to, kokiam tikslui naudosite prietaisą.
Jei dirbate pagal aplinkos triukšmo standartą, gali būti nurodyta, kad prietaisas turi būti 1 klasės. Pavyzdžiui, ISO 20906:2009 „Neprižiūrimas orlaivių garso stebėjimas oro uostų apylinkėse“ teigia, kad „…turi atitikti IEC 61672-1 elektroakustinių charakteristikų specifikacijas, taikomas 1 klasės garso lygio matuokliams“.
1 klasės garso lygio matuokliai paprastai matuoja žemesnius lygius dėl mikrofono kapsulės jautrumo. Tai ypač aktualu atliekant aplinkos triukšmo tyrimus, kai matuojami žemi triukšmo lygiai. Galiausiai 1 tipą galite rinktis svarbiems teisiniams taikymams, nes tikslesnio matuoklio įrodymai gali būti įtikinamesni, net jei to nereikalauja teisės aktai. 1 klasės garso lygio matuokliui teikiama pirmenybė projektuojant ekonomiškai efektyvias triukšmo kontrolės priemones.