Betono drėgmės matuokliai ir drėgmės jutikliai

Betono drėgmės matuokliai

Betono drėgmės matuoklių svarba


„Tramex” betono drėgmės matuokliai tikrina ir matuoja drėgmės kiekį betoninėse grindyse ir išlyginamuosiuose sluoksniuose ir padeda išvengti su drėgme susijusių problemų, galinčių sukelti grindų gedimą.

Kad ant betoninių ir cementinių išlyginamųjų sluoksnių būtų galima kloti grindų dangą, jų pagrindas turi būti pakankamai „sausas”, kad nebūtų pažeista grindų medžiaga ir būtų užtikrintas tinkamas klijų sukibimas. Vanduo yra gyvybiškai svarbi betono gamybos sudedamoji dalis, todėl kritiniu kietėjimo etapu betonas turi būti drėgnas, kad būtų užtikrintas numatytas betono stiprumas. Tačiau drėgmės perteklius pagrinde yra dažniausia grindų gedimų priežastis, kasmet kainuojanti milijardus eurų ir sukelianti didelių trikdžių namų ir įmonių savininkams.

Štai kodėl rekomenduojama naudoti geriausią betono drėgmės matuoklį. Naudojant „Tramex” betono drėgmės testų rinkinius, betono ir išlyginamojo sluoksnio drėgmės testus atlikti paprasta, naudojant „Tramex” pilną betono drėgmės testavimo sistemą arba įrengimo greitojo patikrinimo testą, kuris suteikia išsamią perdangos drėgmės būklės apžvalgą ir suteikia grindų klojėjui ramybę.

Ar drėgmės matuokliai tinka betonui matuoti?

Betono drėgmės matuokliai

Taip, kalibruotu kiekybiniu betono drėgmės matuokliu galima išmatuoti drėgmės kiekį betoninėse grindyse ar plokštėje.

Labai svarbu, kad drėgmės matuoklis būtų tinkamai sukalibruotas, kad drėgmės kiekio rodmenys būtų tikslūs. Kai kurie betono drėgmės matuokliai gali rodyti tik kokybinius rodmenis arba nurodyti santykinį drėgmės lygį. Tačiau, jei reikia sužinoti tikrąjį betono drėgmės kiekį, svarbu naudoti gravimetriniais bandymais pagrįstus kiekybinius rodmenis rodančius matuoklius. Tai gali padėti užtikrinti, kad priimsite tiksliais duomenimis pagrįstus sprendimus, ypač tais atvejais, kai betono drėgmės lygis gali turėti didelę įtaką projekto našumui ir ilgaamžiškumui.

Kokio tikslumo yra betono drėgmės matuokliai?


Drėgmės matuokliai rodo tikslius rodmenis, jei yra tinkamai sukalibruoti. „Tramex” neardomieji betono drėgmės matuokliai yra kalibruoti specialiai betonui ir leidžia akimirksniu ir tiksliai kiekybiškai išmatuoti betono drėgmės kiekį (%MC).

Kai betonas dedamas pirmą kartą, jo drėgmės kiekis pagal svorį yra maždaug 6-7 % vandens, o pusė šio vandens reaguoja į cementą. Likęs vanduo yra chemiškai surištas ir nebekelia rūpesčių klojant grindis. Todėl mums iš esmės rūpi nustatyti, kada betonas yra „pakankamai sausas”, todėl labai svarbus tikslumas – tikslumas, kurį gali užtikrinti betono drėgmės matuokliai, kalibruoti naudojant gravimetrinį bandymų metodą kaip atskaitos tašką. Tik aukščiausios kokybės kiekybinis betono drėgmės matuoklis, pavyzdžiui, „Tramex” betono drėgmės matuokliai CME5 ir CMEX5, leidžia kiekybiškai nustatyti faktinį drėgmės kiekį betono grindyse ar plokštėje.

Geriausi betono drėgmės matuokliai buvo kalibruoti naudojant gravimetrinius bandymus kaip atskaitos tašką. Gravimetrinis bandymas (vandens kiekio masės procentais matavimas, dar vadinamas „orkaitės metodu”) yra standartinis drėgmės bandymas daugelyje skirtingų pramonės šakų, įskaitant medienos pramonę, grūdų sandėliavimą, kosmetiką ir farmaciją. Dėl to gravimetrinis matavimas tapo tiksliausiu praktiškai bet kokio daikto drėgmės kiekio matavimo metodu.

„Tramex CME” betono drėgmės matuokliai kalibruojami naudojant gravimetrinius bandymus kaip atskaitos tašką. Dėl spyruoklinių elektrodų jie yra stabilūs, todėl matavimai kartojasi ir yra patikimi. Jei drėgmės matuoklis nėra kalibruotas specialiai betonui, jis negali būti naudojamas drėgmės kiekiui matuoti ir turėtų būti naudojamas tik palyginimui.

Kada naudoti betono drėgmės matuoklį?


Betono grindų plokštės ir išlyginamieji sluoksniai turėtų būti reguliariai tikrinami džiūvimo laikotarpiu, kad būtų galima įvertinti ir kontroliuoti džiūvimo procesą ir užtikrinti, kad pagrindas būtų pakankamai sausas prieš klojant grindų dangą.

Prieš įrengimą atliekami betono drėgmės kiekio ir santykinės drėgmės bandymai turėtų atitikti gamintojo rekomendacijose ir tarptautiniuose standartuose nurodytas specifikacijas „pakankamai sausas, kad būtų galima įrengti grindų dangą ar perdangą”. Tačiau įrengimo metu aplinkos sąlygos gali pasikeisti, todėl ant betoninių grindų gali susidaryti kondensatas, dėl kurio betono drėgmės kiekis vėl viršys nurodytą „pakankamai sauso” ribą. Dėl šios priežasties betono drėgmės bandymas turėtų būti atliekamas prieš pat grindų dangos įrengimą ir jo metu, naudojant kalibruotą kiekybinį betono drėgmės matuoklį.

„Tramex” betono drėgmės matuokliai, zondai ir rinkiniai


„Tramex” betono drėgmės tyrimo metodai apima drėgmės kiekio (%MC) ir santykinės drėgmės (%RH) matavimą naudojant betono drėgmės matuoklius ir zondus:

„Tramex” siūlo betono drėgmės tyrimų rinkinius, į kuriuos įeina priemonės, reikalingos išsamiam betono plokščių drėgmės patikrinimui atlikti pagal betono ir grindų dangų specialistų reikalavimus.

  • Betono dangų įrengimo drėgmės bandymų rinkiniai leidžia dangų montuotojams patikrinti idealias sąlygas tinkamam dangos produktų dengimui ir sukibimui.
  • Grindų dangų įrengimo greitojo patikrinimo rinkiniai – tai bandymų priemonės, kuriomis galima greitai atlikti neardomąjį drėgmės bandymą įrengimo metu. Šiais bandymais užtikrinama, kad ir perdangos drėgmės kiekis, ir aplinkos santykinės drėgmės sąlygos tuo metu būtų tinkamos grindų dangai kloti.
  • Betono drėgmės zondų rinkiniuose galima derinti kiekybinius paviršiaus rodmenis ir nuodugnius drėgmės kiekio bandymus. Be to, jais galima atlikti betono grindų ar plokščių santykinės drėgmės matavimus in situ metodu.
  • Grindų apžiūros rinkiniai – tai prietaisai, skirti neardomiesiems betono drėgmės tyrimams, aplinkos sąlygų vertinimui ir stebėjimui bei medienos drėgmės lygio matavimui.

Betono drėgmės matuoklis Tramex CME5

Betono drėgmės matuokliai

CME5 yra mėgstamiausias betono drėgmės matuoklis tarp montuotojų dėl neardančio naudojimo paprastumo. Šis nesudėtingas, tvirtas ir patvarus analoginis betono drėgmės matuoklis nuskaito duomenis viršutiniame ¾ colio plokštės sluoksnyje ir iš karto pateikia tikslius kiekybinius drėgmės kiekio rezultatus.

CME5 veikia su „Tramex Meters” programėle, kurioje galima išsaugoti duomenis, sudaryti drėgmės žemėlapius, kurti ataskaitas su geografinėmis žymėmis ir dalytis rezultatais su klientais. Šie duomenys gali būti labai svarbūs visoms dalyvaujančioms šalims, kad įsitikintų, jog įrengimo proceso metu buvo laikomasi visų reikalavimų.

Tramex CME betono drėgmės matuokliai kalibruojami naudojant gravimetrinius bandymus kaip atskaitos tašką. Neardomieji betono drėgmės matuokliai, kalibruoti specialiai betonui, leidžia iš karto ir tiksliai kiekybiškai išmatuoti betono drėgmės kiekį (%MC).

Betono drėgmės matuoklis Tramex CME5


Gaukite papildomų funkcijų su betono drėgmės matuokliu Tramex CMEX5

Betono drėgmės matuokliai

Norintiems išplėsti betono drėgmės matuoklio naudojimo sritis, skaitmeninis CMEX5 siūlo daugiau galimybių. Jis turi papildomų privalumų – tai prietaisas su įmontuotu aplinkos santykinės drėgmės matuokliu ir temperatūros jutikliu, kuris yra labai svarbus nustatant bet kokias rasos taško problemas įrengimo metu.

CMEX5 taip pat turi kištukinę jungtį „Hygro-i2” santykinės drėgmės zondams, kad būtų galima atlikti ASTM F2170 bandymą, ir prijungti papildomus medienos kaiščių zondus ir santykinės drėgmės jutiklius. Visus išmatuotus duomenis galima įrašyti į „Tramex Meters” programėlę, kad būtų galima sudaryti drėgmės žemėlapius, kurti ataskaitas ir dalytis rezultatais su klientais. Šie duomenys gali būti labai svarbūs visoms dalyvaujančioms šalims, norint įsitikinti, kad laikomasi visų reikalavimų.

Tramex CME betono drėgmės matuokliai kalibruojami naudojant gravimetrinius bandymus kaip atskaitos tašką. Neardomieji betono drėgmės matuokliai, kalibruoti specialiai betonui, leidžia iš karto ir tiksliai kiekybiškai išmatuoti betono drėgmės kiekį (%MC).

CMEX5 galima naudoti neardomiesiems betono bandymams atlikti ir ASTM F2170 santykinės drėgmės bandymui in situ metodu atlikti.

Betono drėgmės matuoklis Tramex CMEX5


Plačiau susipažinkite su kiekybiniu drėgmės kiekiu in situ metodu, naudodami betono drėgmės zondą

Betono drėgmės matuokliai

„Tramex” betono drėgmės matuoklių galimybes dar labiau išplėtė naujoviškas, pirmasis tokio tipo betono drėgmės zondas, dar vadinamas „Determinatoriumi”. Betono drėgmės zondas leidžia kiekybiškai nustatyti betono plokščių drėgmės kiekį in situ metodu iki 4 colių gylio. Šie rodmenys gali būti ypač naudingi nustatant, ar drėgmė yra iš apačios, plokštės vidaus, ar iš viršaus. Šie duomenys gali padėti nuspręsti, kokio tipo mažinimo priemonių reikia problemai išspręsti.

Betono drėgmės zondą galima įstatyti į tą pačią skylę, kuri naudojama ASTM F2170 betono rh bandymui atlikti, ir nereikia jokio skylės įdėklo. Todėl šį zondą galima lengvai įdiegti į bandymų procedūrą ir iš karto gauti svarbius drėgmės kiekio duomenis, kurių iki šiol nebuvo galima gauti. „Tramex” sukūrė betono nustatymo rinkinius, kad padėtų pateikti išsamų drėgmės matavimo sprendimą betono ir grindų dangų inspektoriams.

Tramex CMP betono drėgmės zondas, naudojamas kartu su CME matuokliais, leidžia akimirksniu ir tiksliai kiekybiškai išmatuoti drėgmės kiekį (%MC) betone.

Betono drėgmės zondas Tramex CMP


Santykinės drėgmės bandymas in situ metodu pagal ASTM F2170


„Tramex Hygro-i2 ®” santykinės drėgmės zondas yra pažangiausias, atspariausias ir pakartotinai naudojamas santykinės drėgmės zondas, kuriuo galima atlikti santykinės drėgmės tyrimus in situ metodu ir bandymus gaubtu, atitinkančius ASTM F2170 standartą, skirtą grindų pramonei, taip pat idealiai tinka naudoti potvynių ir vandens padarytos žalos atstatymo specialistams.

„Tramex Hygro-i2®” zondai savo greičiu ir tikslumu išsiskiria iš visų kitų rinkoje esančių RH zondų. Žinojimas, kad bandymus atliekate geriausiu ir greičiausiu RH zondu, kartu su visa „Tramex” betono drėgmės bandymų sistema suteikia visiškai naują patikimumo ir ramybės lygį betono drėgmės matuokliams, o kadangi jie yra daugkartinio naudojimo, yra ekonomiški.

Neardomasis santykinės drėgmės bandymas pagal BS8201, BS8203, BS5325


„Tramex Hygrohood” yra izoliuotas drėgmės gaubtas su įmontuotu higrometru arba „Tramex Hygro-i2” RH jutikliu, naudojamas neardomiesiems betono ir kitų grindų bei išlyginamųjų sluoksnių santykinės drėgmės bandymams pagal tarptautinius standartus.

Neardomasis santykinės drėgmės tyrimas naudojant drėgmės gaubtą su įmontuotu higrometru Tramex HYGH-MM


Britų standartuose BS8201, BS8203 ir BS5325 rekomenduojama naudoti ant betono paviršiaus pastatytas „Hygrohood” dėžutes, skirtas %RH matuoti. Juose siūloma, kad betoninės grindys arba išlyginamasis sluoksnis būtų pakankamai sausas, kad būtų galima įrengti elastingą grindų dangą ir atlikti bandymus naudojant izoliuotą nepralaidų gaubtą. Neardomuosius drėgmės kiekio bandymus su Tramex CME5 arba CMEX5 galima atlikti tol, kol grindys ar išlyginamasis sluoksnis pasieks grindų dangos gamintojo nurodytą drėgmės lygį. Tramex CME5 arba CMEX5 gali būti naudojamas siekiant nustatyti labiausiai susirūpinimą keliančias grindų ar išlyginamojo sluoksnio vietas. Šiame etape galima atlikti santykinės drėgmės bandymus naudojant drėgmės gaubtą su įmontuotu higrometru Tramex HYGH-MM, kad būtų patvirtintas neardomasis drėgmės kiekio bandymas.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top