Betono drėgmės tyrimo metodai

Betono drėgmės tyrimo metodai

Kaip patikrinti betono drėgmę?


Patikimiausias ir išsamiausias betono grindų ar perdangos drėgmės nustatymo testas yra „Tramex” visiško betono drėgmės nustatymo sistema, kuri įvertina:

  1. Paviršiaus drėgmės kiekį %
  2. Drėgmės kiekį „in situ” metodu %
  3. Drėgmės santykį „in situ” metodu % RH
  4. Rasos tašką
  5. Betono paviršiaus temperatūrą

Ši bandymų sistema, dar vadinama 5 taškų bandymu, suteikia išsamiausią vaizdą apie betono grindų plokštės drėgmės kiekį ir santykinę drėgmę.

Įrengiant grindų dangą, įrengimo greitosios patikros bandymas yra veiksmingiausias drėgmės bandymo metodas, padedantis išvengti brangiai kainuojančių su drėgme susijusių grindų dangų ar perdangų gedimų.

„Tramex” siūlo patikimus drėgmės matuoklius ir išsamius betono drėgmės testų rinkinius, skirtus tiksliai išmatuoti drėgmės kiekį betoninėse grindyse ir plokštėse.

Kodėl svarbu tikrinti betono drėgmę?


Prieš dengiant betoną grindų plokštėmis, klijais ar kitomis dangomis, ji turi atitikti grindų dangos gamintojo rekomenduojamus „sausumo” reikalavimus. Jei šių reikalavimų nesilaikoma, padidėja grindų gedimo tikimybė.

Betono drėgmės tyrimai yra labai svarbūs, nesvarbu, ar tai būtų naujai išlieta plokštė, ar senesnės betoninės grindys.

Tinkamai atlikę atitinkamą betono drėgmės bandymą ir laikydamiesi dangos gamintojo rekomendacijų, galite būti tikri, kad darbas bus sėkmingai užbaigtas.

Kada reikia atlikti drėgmės tyrimą?


Betono grindų plokštės ir išlyginamieji sluoksniai turėtų būti reguliariai tikrinami džiūvimo laikotarpiu, kad būtų galima įvertinti ir kontroliuoti džiūvimo procesą ir užtikrinti, kad pagrindas būtų pakankamai sausas prieš klojant grindų dangą.

Betono drėgnumas taip pat turėtų būti tikrinamas prieš pat grindų dangos įrengimo procesą ir jo metu, kad būtų išvengta su rasos tašku susijusių drėgmės problemų.

Kokie yra standartiniai betono drėgmės tyrimo metodai?

Betono drėgmės tyrimo metodai

Yra tarptautiniai betono tyrimo standartai, pavyzdžiui, ASTM F2659, F2170, britų standartai BS 8201, 8203 ir 5325.

Šie standartai apima vieną ar kelis iš toliau nurodytų bandymo metodų:

  • Neardomasis betono drėgmės bandymas (ASTM F2659)
  • Betono santykinės drėgmės tyrimas „in situ” metodu (ASTM F2170, britų standartai BS 8201, 8203 ir 5325)

Abu šie bandymai įtraukti į „Tramex” pilną drėgmės bandymų sistemą – 5 taškų bandymą.

„Tramex” išsami betono drėgmės testavimo sistema


„Tramex” sukūrė šią išsamią ir patikimą visapusišką betono drėgmės testavimo sistemą, naudodama patikimus prietaisus, specialiai sukurtus ir sukalibruotus betoninėms grindims ir išlyginamiesiems sluoksniams.

Šis 5 etapų bandymo metodas apima:

  1. Aplinkos sąlygas
  2. Plokštės paviršiaus temperatūra
  3. Drėgmės kiekis % viršutiniame sluoksnyje naudojant neardomąjį bandymą
  4. Drėgmės kiekis % giliau betono pagrinde naudojant betono drėgmės zondą „in situ” metodu (galima naudoti toje pačioje skylėje, kaip ir pagal ASTM F2170 standartą)
  5. Santykinė drėgmė „in situ” metodu pagal ASTM F2170

Teisingai atlikus visus šiuos bandymus, galima susidaryti išsamų plokštės drėgmės kiekio vaizdą.

Norint tiksliai įvertinti su drėgme susijusias problemas betoninėje perdangoje, gali prireikti kelių bandymų metodų. Problemos priežastis dažnai lemia jos mažinimo procesą.

Ši išsami betono drėgmės bandymų sistema atliekama siekiant nustatyti, ar naujai išlieta plokštė yra pakankamai sausa, tačiau ją taip pat galima naudoti vandens padarytos žalos atstatymo pramonėje siekiant patikrinti, ar vandens pažeistos grindys pakankamai išdžiūvo.

Jei nustatoma, kad betono pagrindas atitinka sausumo standartus, vis tiek rekomenduotume atlikti įrengimo greitojo patikrinimo testą prieš montuojant grindų dangą.

Kaip taikyti „Tramex” pilną betono drėgmės testavimo sistemą


Įrengimo greitojo patikrinimo testas


„Tramex” sukūrė greitojo įrengimo patikrinimo testą, kad padėtų grindų klojėjams sėkmingai įrengti grindis.

Atliekant betono neardomąjį varžos bandymą, labai svarbu nustatyti ir atkreipti dėmesį į aplinkos temperatūrą ir drėgmę patalpoje.

Aplinkos sąlygos gali sukelti rasos taško problemas, dėl kurių ant betono plokštės paviršiaus gali susidaryti kondensatas, o tai lemia aukštus varžos rodmenis. Tai gali lemti grindų gedimą.

Kaip atlikti įrengimo greitojo patikrinimo testą


Betono neardomasis varžos tyrimas


„Tramex” neardomuoju varžos bandymu nustatomas procentinis drėgmės kiekis viršutiniuose 20 mm plokštės sluoksnyje, naudojant „Tramex” betono drėgmės matuoklius CME5 arba CMEX5.

Šie betono drėgmės matuokliai akimirksniu nustato tikslų kiekybinį drėgmės kiekio % betone matavimą, kaip atskaitos tašką naudodami gravimetrinį bandymą.

Nors ASTM F2659 standarte nenurodyta, kad reikia naudoti kiekybinį drėgmės matuoklį, atlikus varžos bandymą kalibruotu kiekybiniu betono drėgmės matuokliu, bus gauti tikslūs drėgmės kiekio % rodmenys, priešingai nei naudojant lyginamąjį matuoklį, kuris pateikia tik santykinį rodmenį.

Kiekybinio matuoklio naudojimas gali būti labai svarbus, nes daugelyje grindų dangų gamintojų rekomendacijų reikalaujama nurodyti faktinį drėgmės kiekį % (%MC).

Betono santykinės drėgmės bandymas „in situ” metodu


Atliekant santykinės drėgmės bandymą betono plokštėje labai svarbu laikytis tarptautinių pramonės rekomendacijų, tokių kaip ASTM F2170, BS8201 ir BS8203.

Atliekant santykinės drėgmės bandymą „in situ” metodu, betono plokštėje reikia išgręžti skylę, į kurią įdedamas skylės įdėklas ir santykinės drėgmės jutiklis. Pramonės standartų gairėse pateikiami konkretūs nurodymai, kaip teisingai atlikti „in situ” metodu RH bandymą, kad būtų užtikrinti patikimi rezultatai.

Visada vadovaukitės grindų dangos gamintojo rekomendacijomis ir patikrinkite, ar rodmenys atitinka nurodytus parametrus.

Pirkinių krepšelis
Scroll to Top